Sanal Dershane
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal Dershane

Lys ,Ygs ,Sbs ,Mat-1,Mat-2,Konu özetleri,ödev,performans ödevleri

Anasayfa"Emre ile konuşacağız" EmptyAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Emre ile konuşacağız"

YazarMesaj
By Kubi
Mod
Mod
By Kubi

Ruh Hali : "Emre ile konuşacağız" Keyifl10
Rep Gücü : 104
Teşekkür : 1

"Emre ile konuşacağız" Empty
MesajKonu: "Emre ile konuşacağız"   "Emre ile konuşacağız" Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02, 2009 6:01 pm

"Emre ile konuşacağız" Fatihterim-nevsehir-16825_501

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grupta 5 Eylül Cumartesi günü Estonya ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı'nda futbolcular ve teknik heyet Ürgüp ve Göreme'ye giderek peribacalarını gezdi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yerine Mustafa Denizli'nin geçeceği yolundaki sorular üzerine "Kamuoyu kaç kişi bilmiyorum. 15 kişiye telefonla soruyorlar, kamuoyu oluyor. Zamanı gelince herşey açıklanır. Şu anda bu konuda bir yorum yapmıyorum" yanıtını verdi.

Estonya maçı için kampta bulunduğu Kayseri'den otobüsle Nevşehir'in Ürgüp İlçesine gelerek burada "Üç güzeller" olarak bilinen peribacalarının bulunduğu bölgeye gelen milli takım kafilesi, peribacaları önünde hatıra fotoğrafları çektirip, bölgeyi kuş bakışı izlediler. Milli Takımlar teknik Direktörü Fatih Terim, kendilerini izleyen medya mensuplarına "Bizi sıkıştırmayın. Karşımıza siz geçin. Biz sizin fotoğraflarınızı çekelim" dedi.

Nevşehirli gazeteci Asım Çapacı'nın 9 yaşındaki oğlu Rıdvan Çapacı, Fatih Terim ve milli takım kalecisi Volkan Demirel'e nazar boncuğu taktı. Ay-yıldızlı kafile daha sonra otobüsle Göreme beldesindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezdi. Futbolcular yerli ve yabancı turistlerin ilgisi arasında müzeye girdi. Bu sırada bir İspanyol turist, Türk milli takım oyuncularına "Oley, oley" diyerek tezahürat yaptı. Müze giriş ve çıkışında ay-yıldızlı futbolcular toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu arada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fatih Terim takımdaki sakatlıklarla ilgili bir soruya ise "Sakat oyuncularımız elbette var. En hafif olanı şu anda Arda. Toplam 5 sakat oyuncumuz var. Mevlüt sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkartıldı. Bu durumunu Türk doktorları ortaya çıkarttı. Sakat oyuncularımızla ilgili önümüzde karar vermemiz gereken süreç var. Sakat oyuncularımızı Estonya maçında oynatırsak, Bosna -Hersek maçında oynayamayacaklar. Önümüzde 3 gün süre var. Doktorlar çalışıyorlar. Onların raporlarına göre karar vereceğiz" yanıtını verdi.

"GÖKHAN GÖNÜL'ÜN EKSİKLİĞİNİ HİSSEDEBİLİRİZ"

Terim, Gökhan Gönül'ün noksanlığını hissedebileceklerini ama onun yerini dolduracak oyuncularda bulunduğununa dikkati çekerek,

"Ben, teknik direktörlüğüm boyunca beklerin hücuma katkı sağlamasını savundum ve uyguladım. Bu yönde sürekli çalışmalarım oldu. Gökhan Gönül bu noktada çok önemli görevler üstleniyor. Gökhan Gönül'ün eksikliğini hissedebiliriz. Ancak, bu oyuncumuzun son durumunu doktorların vereceği rapor belirleyecek" ifadelerini kullandı.

"ZAMANI GELİNCE HERŞEY AÇIKLANIR"

Terim, kamuoyunda yerine Mustafa Denizli'nin geçeceği yolundaki sorular üzerine "Kamuoyu kaç kişi bilmiyorum. 15 kişiye telefonla soruyorlar, kamuoyu oluyor. Sonra yüzde 80 şöyle böyle diyor diye gazetelerde yazıyor. Şu anda Federasyonun başkanı ve yöneticileri var. Benim kararım var. Zamanı gelince herşey açıklanır. Şu anda bu konuda bir yorum yapmıyorum" yanıtını verdi.

"NİHAT ÇOK DAHA İYİ OLACAK"

Gazetecilerin, Nihat Kahveci'nin çok formda olmadığını ancak, Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin kadroda yer verdiğini hatırlatarak, "Siz de Denizli gibi yapıyorsunuz. Milli takımda sürekli kendisine yer veriyorsunuz. Nihat'ın son durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise tecrübeli çalıştırıcı, "Nihat çok önemli ve yetenekli bir oyuncu. Bu yeteneği kaybetmememiz gerekiyor. Kendisi de bunun farkında. Hırsla çalışmalarına devam ediyor. İspanya'da kendisini çok geliştirdi. Bundan yararlanmamız gerekiyor. Önümüzdeki günlerde Nihat Kahveci çok daha iyi olacaktır. Buna inanıyorum"

"EMRE BELÖZOĞLU İLE KONUŞACAĞIZ"

Milli takımlar teknik direktörü, Manisaspor maçında kırmızı kart gören Emre Belözoğlu'yla ilgili bir soruya ise "Emre agresif ama, hırs yönü de var. Biz onunla konuşacağız. Agresifliğini hırsa çevirmeye çalışacağız. Emre bu konuda dikkatli olmalı. Kendisiyle konuşucağız maç içinde agresifliğinden çok hırsıyla mücadele etmesi için konuşacağız" şeklinde cevapladı.

"MEHMET AURELİO'YA ALIŞMIŞTIK"

Sakatlığı devam eden milli futbolcu Mehmet Aurelio'nun milli takımın omurgasını oluşturan 6-7 futbolcudan biri olduğunu belirten Fatih Terim, "Uzun süredir milli takımda sakatlık olmadan oynuyordu. Biz ona alışmıştık. Çok önemli bir oyuncu. Ancak yapacak bir şey yok. Onun yerine oynayacak arkadaşların da onun kadar mücadele edecektir. Bu buna inanıyoruz " dedi.

FORVETTE SIKINTI YOK

Fatih Terim, forvette bir sıkıntı olup olmadığı sorusuna da "Forvette Tuncay var, Nihat var. Forvette yeni bir oyuncu çağırmayı düşünmüyorum. Bu oyuncularla forvet hattında bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum" diye yanıtlayarak sorulara nokta koydu.

A Milli Takım kafilesi daha sonra ögle yemeği ve akşam antrenmanı için Kayseri'ye döndü.

"Emre ile konuşacağız"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Angelov'a Milli Takım teklifi yapıldı" haberi gerçeği yansıtmıyor
» Emre'ye en az 3 maç ceza
» Emre'nin yerine M.Topuz!
» Emre'nin cezası belli oldu!
» Emre, Gökhan Zan, Nuri ve Sinan'a doğum günü kutlaması