Sanal Dershane
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal Dershane

Lys ,Ygs ,Sbs ,Mat-1,Mat-2,Konu özetleri,ödev,performans ödevleri

AnasayfaBir 'Haber' ve Bir Açıklama EmptyAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir 'Haber' ve Bir Açıklama

YazarMesaj
By Kubi
Mod
Mod
By Kubi

Ruh Hali : Bir 'Haber' ve Bir Açıklama Keyifl10
Rep Gücü : 104
Teşekkür : 1

Bir 'Haber' ve Bir Açıklama Empty
MesajKonu: Bir 'Haber' ve Bir Açıklama   Bir 'Haber' ve Bir Açıklama Icon_minitimeCuma Eyl. 04, 2009 4:55 pm

Bugün Hürriyet Gazetesi'nin Spor Sayfasında yer alan, "Elano Parayla Coşar Parasız Susar" başlıklı haberde güya Shakthar Donetsk'in "Kulüp müdürü Sergio Falkin" ile yapıldığı iddia edilen bir söyleşi yer almıştır.

Bugün http://shakhtar.com resmi sitesi bu haberi tamamen yalanlayarak, ne yazık ki, Türkiye'de bir kesim tarafından ısrarla devam ettirilen demode, masabaşı ve çoğunlukla yalan üzerine kurulu olarak yapılan spor gazeteciliğinin foyasını bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Shakthar Donetsk Basın Ofisi tarafından yapılan açıklamada da görülebileceği gibi "haber"in içeriğini oluşturan bütün bilgiler yanlıştır.

Gazetede "Kulüp Müdürü" olarak anılan Shakthar Donetsk CEO'su Sergiy Palkin, açıklamasında " Biz her zaman Elano'nun yüksek becerilerini dile getirdiğimiz halde bu tür bir habere çok şaşırdım. Elano kulübümüzden karşılıklı anlaşmayla ve şerefle ayrılmıştır. Bu tür olumsuz bilgileri Türk gazetecilerinin nereden edindiğini anlayamıyorum. Daha garibi bunları benim üzerime atmalarıdır. Türk medyası bu konuda hata yaptığını kabul etmelidir, yoksa bütün Türk taraftarlarını yanlış yönlendirmiş olacaktır" demektedir. http://shakhtar.com/en/news/10705

Türk Medyasının, yurdışında gerçek haberler ve derinlemesine yapılan araştırmaya dayalı gazetecilik ile anılmasını beklemek en büyük hayalimizdir.

Bir 'Haber' ve Bir Açıklama
1 sayfadaki 1 sayfası